קרן ג'וינט ישראל אשל

יותר מ - 830,000 בני 65 ומעלה חיים בישראל ומאות אלפים נהנים, באופן ישיר ועקיף, ממגוון עשיר של שירותים ותכניות בכל הארץ שתוכננו ופותחו על ידי ג'וינט ישראל-אשל, אחת מהשותפויות הגדולות והותיקות בין ג'וינט ישראל והממשלה, אשר נוסדה בשנת 1969 במטרה לתכנן ולפתח שירותים למען הזקנים בישראל.

בעידן של תוחלת חיים ארוכה וגידול במספר הזקנים, המטרות והיעדים של ג'וינט ישראל-אשל הם לחזק את הזקנים בישראל, לשפר את דימוים העצמי ואת מעמדם החברתי ולהבטיח להם איכות חיים טובה וזִקנה מכובדת.

תכניות ג'וינט ישראל-אשל נוגעות בכל תחומי חייו של הזקן: קהילות תומכות המספקות סל שירותים המאפשר לזקנים להמשיך להתגורר בבית ובסביבה המוכרת להם וכן מאות תוכניות פעילות גופנית לקידום בריאותם של זקנים המופעלות בכל הארץ.

ג'וינט ישראל-אשל העלו על סדר היום הציבורי את החשיבות של מניעת התעללות והזנחה של זקנים, התנדבות למען זקנים, תכניות לניצולי שואה, הכשרות למטפלים ולבני משפחה שמטפלים בזקנים וכן פעלו לגיבוש ולפיתוח הידע על כל היבטי הזקנה והפצתו באמצעים שונים לקהלי יעד מגוונים.

בג'וינט ישראל-אשל פועלים למען זקנים ברמות תפקוד שונות: עצמאיים, סיעודיים, סיעודיים מורכבים, שיקומים, תשושי נפש ותשושים, וכן אוכלוסיות של  עולים ממדינות חבר העמים לשעבר ומאתיופיה וזקנים מהחברה הערבית בישראל. כמו כן, פועל הארגון למען עובדים במערכת השירותים, מתנדבים וממלאי תפקידים בעמותות למען הזקן, ועוד.